Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kvůli novém sněhu se ruší další lety po celé Evropě

21. 12. 2010

Frankfurt nad Mohanem, Berlín a Mnichov zrušily kvůli novému sněhu přes tisíc odletů a příletů. Letecké společnosti vyzývají cestující, aby raději zvolili jízdu vlakem, je-li to možné. Vlaky jsou ale přeplněné a vlakoví dopravci na pasažéry apelují, aby raději zůstali doma, uvedla agentura Reuters. Lidem, kteří na frankfurtském letišti strávili nedobrovolně noc, správa letiště objednala na pozvednutí nálady čtveřici klaunů.
Sníh komplikuje dopravu i v dalších zemích. Provoz byl omezen i na jednom z nejrušnějších letišť světa, londýnském Heathrow, kde je otevřená pouze jedna ranvej. Letiště ohlašuje, že minimálně do středečního rána povolí nanejvýš třetinu odletů a příletů. Letištní haly jsou přeplněné a stále přibývají noví cestující.
S podobnými problémy se potýkají i letiště ve Francii, Nizozemsku, Belgii a dalších zemích. Pařížské letiště Charlese de Gaulla však provozuje tři ze čtyř drah. Další letiště u metropole, Orly, hlásí více než tříhodinová zpoždění letadel, ale v provozu jsou obě ranveje.

V pondělí bylo zrušeno 29 letů i na pražské Ruzyni. Další devět letů se zrušilo od úterního rána. Byl zrušen jeden odlet do Londýna s British Airways, jeden odlet a jeden přílet do Frankfurtu se společností Lufthansa a přílet a odlet do Bruselu se společností Brussels Airlines. Na samotném letišti v Praze je však provoz plynulý, v tuto chvíli dochází maximálně k půlhodinovým zpožděním.