Jdi na obsah Jdi na menu
 


Odkoupení podílu v ČSA společností Korean Air

10. 4. 2013
Na letišti Václava Havla Praha přistálo v 11:45 vedení korejské letecké společnosti Korean Air. Dnes, 10. dubna 2013, byla v sídle vlády České republiky podepsána smlouva o prodeji 44procentního podílu ve společnosti ČSA právě korejskému přepravci. V této souvislosti bude vyčleněno jedno místo v tříčlenné dozorčí radě ČSA korejskému zástupci.
 
1. června pak začne na lince Praha-Soul létat dvakrát týdně Airbus A330-300, který si České aerolinie pronajmou na operativní leasing od Koreanu. Podle předběžných plánů by měly pronajatý stroj vystřídat od roku 2015 dva zbrusu nové. Korean Air i ČSA již připravily drobné změny ve svých letových řádech. Budou tak moci nabízet téměř dvě desítky návazných letů z Prahy do Evropy a ze Soulu do jihovýchodní Asie. Díky tomu také dochází k rozšiřování kapacity transferových přepážek na pražském letišti.
 
Po podpisu smlouvy, tedy po 14. hodině, následuje kulturní program na letišti, na kterém vystoupí Česká filharmonie, a kde se čeká účast nejvyšších ústavních činitelů včetně prezidenta Miloše Zemana.
 
Korean Air odkoupily podíl v Českých aeroliniích za 67,5 milionu korun. Asijský dopravce zůstal jediným zájemcem o dlouhodobě ztrátové ČSA. Druhý zájemce, Qatar Airways, závaznou nabídku nakonec nepředložil.