Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ruzyňské letiště ochromily přívaly prvního sněhu

2. 12. 2010

Komplikace v dopravě sužují celou Evropu. Pražské letiště Ruzyně přerušilo ve středu od 23:00 do páté hodiny ráno provoz. Večer o tom rozhodl krizový štáb letiště. V tomto období měly letecké společnosti naplánováno zhruba 40 letů. "Byl přerušen provoz, aby mohla být douklizena letištní plocha, na které leží sníh, protože se přes den kvůli letadlům uklízela hlavně ranvej,“ řekla mluvčí letiště Michaela Lagronová.

Bohatá sněhová nadílka si aZasněžená Ruzyněle vyžádala i uzavření dalších evropských letišť včetně londýnského Gatwicku, jednoho z největších letišť ve Velké Británii. Dalšími jsou skotský Edinburgh, Lyon-Bron ve Francii nebo ženevské letiště, které je druhé největší ve Švýcarsku. Několik letů bylo zrušeno také na menším londýnském letišti London City. S velkým zpožděním se podle agentury DPA létá z Berlína-Tegelu a z letišť na severu Španělska. Kvůli větru byla ráno dočasně uzavřena i jedna ze vzletových drah ve Frankfurtu nad Mohanem, zrušeno bylo nejméně 40 letů. Podle DPA však jde hlavně o dozvuky předchozích dní, kdy byly zrušeny stovky letů. Cestující se musí připravit na zpoždění.

Předpovědi počasí nejsou příznivé a například švýcarská meteorologická agentura Meteosuisse očekávala další sněhové srážky, které přináší brázda nízkého tlaku, která má střed nad západní Evropou a posouvá se pomalu na východ.