Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sebevražedný útok na letišti v Moskvě

24. 1. 2011

Domodedovo International Airport

K explozi došlo krátce po půl třetí SEČ v prostorách příletové haly. Útočník "kavkazského vzhledu" se údajně pohyboval ve velkém davu lidí a následně odpálil sedmikilovou nálož, která byla naplněna blíže nespecifikovanými kovovými součástkami. Zranění mají nejčastěji popáleniny, otřesy mozku a tržné rány od šrapnelu. Po explozi došlo k částečnému zhroucení zasažené budovy, kterou zároveň zachvátily plameny.

Zatím je velmi pravděpodobné, že mezi zraněnými nejsou žádní Češi. V této době žádné letadlo mířící do Česka z letiště nestartovalo, ČSA a Aeroflot létají z Prahy na Šeremeťjevo.
Ruský prezident Dmitrij Medvěděv v první reakci popsal, co se stalo. Vyjádřil soustrast všem pozůstalým po obětech. Prokuratoře přikazuje, aby vše pečlivě vyšetřila.
 

Po výbuchu vypukl na letišti neřiditelný chaos, kdy se vyděšení lidé dali na útěk. Domodědovo je ze tří moskevských letišť největší. Patří také k největším v Evropě, minulý rok jeho branami prošlo 22 milionů cestujících.

Podle agentury Interfax však bombu odpálil sebevražedný atentátník. Policie vyhlásila pátrání po třech mužích. „Na přípravě útoku se mohli podílet tři muži, kteří nějakou dobu žili na území hlavního města. Vyhlásili jsme po nich pátrání,“ řekl policejní zdroj agentury Interfax.
 
Záběry natočené bezprostředně po útoku