Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zprávy

Příspěvky

Lufthansa zalétává svůj první Airbus A380

20. 5. 2010

Německá letecká společnost Lufthansa převzala svůj první letoun Airbus A380. Stroj v hodnotě 300 miliónů eur byl dodán s tříletým zpožděním kvůli problémům firmy Airbus při jeho výrobě.
 

Nehoda Airbusu A330 v Libyi, 103 mrtvých

12. 5. 2010

Při nehodě Airbusu A330-200 v libyjském hlavním městě Tripolisu ve středu zemřelo pravděpodobně 103 lidí. Libyjské úřady zatím oznámily, že nalezly 96 těl. Havárii přežil pouze desetiletý nizozemský chlapec. Celkem bylo na palubě 61 občanů Nizozemska.
 

Popel z islandské sopky opět komplikuje leteckou dopravu

9. 5. 2010

Obrovský mrak popela, který vychrlil islandský vulkán Eyjafjallajökul, se v sobotu dostal nad západní Evropu a výrazně zkomplikoval leteckou dopravu. Mrak se pohybuje přes jižní Francii, Švýcarsko a severní Itálii a do večera by měl dorazit nad Česko, Německo a jižní část Německa.
 

Spojením Continental Airlines a United Airlines vzniknou největší aerolinky na světě

3. 5. 2010

Na americkém trhu vzniknou největší aerolinky na světě. Ke spojení se totiž dohodly společnosti United Airlines a Continental Airlines. V pondělí odpoledne to firmy potvrdily.

 

Nad Evropu míří další sopečný popel

20. 4. 2010

Evropa v úterý na základě dohody Evropské unie očekávala obnovení letecké dopravy, kterou v posledních dnech decimoval sopečný mrak z islandské sopky. Británie však v noci oznámila, že se k jejímu území blíží nový mrak sopečného popela a britská letecká společnost British Airways na základě doporučení místních úřadů zrušila všechny úterní lety na kratší vzdálenost.
 

Nad Českou republikou se opět smí létat

19. 4. 2010

V pondělí v poledne byla otevřena všechna letiště v České republice a také celý vzdušný prostor. Většina letů je ale stále zrušena, aerolinky vypravují letouny jen směrem na jih. Vždy záleží ale na konkrétní letecké společnosti, zda se rozhodne letět, a především na tom, zda je otevřeno cílové letiště. V pondělí se uskuteční 96 letů.
 

Vítr přivane další sopečný popel z Islandu

18. 4. 2010

Obnovení leteckého provozu v České republice a dalších evropských zemích je stále nejisté. Podle nedělního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) by mohl severozápadní vítr příští týden nad ČR přivát další sopečný prach od Islandu. Vývoj bude hodně záležet na aktivitě sopky. Prach nemá podobu klasického mraku, který by byl na obloze vidět okem.

 

Oblak popela ze sopky Eyjafjallajökull ochromil leteckou dopravu po celé Evropě

16. 4. 2010

Ve čtvrtek ráno byla uzavřena všechna skotská a část anglických letišť kvůli mraku popela a dýmu, který ve středu vyvrhla islandská sopka v ledovci Eyjafjallajökull. Vzdušný prostor nad Skotskem je uzavřen stejně jako vzdušný prostor a nad severní částí Skandinávie v Norsku, Finsku, Švédsku a Dánskem.
I v pátek je letecká doprava v Evropě značně omezena, řada letů včetně mezikontinentálních byla zrušena. Vzhledem k tomu, že oblak popela postupuje na východ a jih, byl uzavřen vzdušný prostor i nad Polskem, pobaltskými státy a odpoledne i nad ČR.

 

Boeing 767 American Airlines nouzově přistál na Islandu

13. 4. 2010

Boeing 767-30 společnosti American Airlines se 145 pasažéry na palubě musel v úterý ve 14:45 středoevropského času nouzově přistát na Islandu, protože se v kabině objevily chemické výpary. Pěti členům posádky se během letu udělalo v kuchyňce zle.

 

V Indonésii sjel Boeing 737 z dráhy

13. 4. 2010

Boeing 737-300 indonéské společnosti Merpati sjel v úterý při přistání v Indonésii z ranveje do mělké řeky, kde se rozlomil. Všech 109 osob na palubě stroje nehodu v hlavním městě provincie Západní Papua Manokwari přežilo. Zranění utrpělo 73 lidí.
 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12

následující »