Jdi na obsah Jdi na menu
 


ČSA prodá všechny své Airbusy A320

5. 8. 2014

Česká aerolinie potvrdily, že na podzim tohoto roku prodají všechny Airbusy A320, které se nachází v jejich flotile. Příští týden proběhne také jednání managementu ČSA s Airbusem, u nějž má společnost objednáno dalších sedm Airbusů A319 bez pevného termínu dodání.

Setrvání typu A320 ve flotile ČSA je podle mluvčí Michaely Lagronové ekonomicky neúnosné. Letoun pro 180 cestujících lze na většině tratích dopravce jen ztěží zaplnit. Již v minulosti se aerolinie zbavila dvou Airbusů A321, které byly využívány převážně k charterovým letům.

Špatné hospodaření ČSA, které započalo za Tvrdíka
Objednávka Airbusů přišla v době, kdy byl prezidentem ČSA politik Jaroslav Tvrdík. Ten byl do čela společnosti dosazen v září 2003. Tehdy šlo o obyčejný projev zvůle, kdy byl ekonomický odborník na leteckou dopravu Miroslav Kůla nahrazen politikem bez jakýchkoli zkušeností v daném oboru. Do té doby racionální růst ČSA nabral nesmyslně vysoké tempo. Za Tvrdíka se flotila českého národního dopravce rozrostla během tří let z 30 na 50 letadel, neuváženě se rozšířila i síť linek. Stávající i nově objednaná letadla byla pro český trh s 10 miliony obyvatel velká a nikdy nemohla být zaplněna, což se samozřejmě promítalo na pokulhávajícím load factoru letadel a prodělečném podnikání. Tvrdík mimo jiné začal propouštět zkušené odborníky s letitou praxí a začal si na různé pozice dosazovat nové "manažery" - své kamarády z ministerstva obrany.

Vlasní kapitál firmy dosáhl svého vrcholu v roce 2004 - téměř 2,2 mld. Kč. Od té doby kvůli špatnému hospodaření neustále klesá.

Rekordní ztráta přes 3,5 mld. Kč
V roce 2006 mělo ČSA už tak velké finanční problémy, že byl na Tvrdíkovo místo dosazen Radomír Lašák. A začalo škrtání a rozprodej majetku. Rozprodej budov i letounů byl managementem označen jako divestice "zbytných částí společnosti".

Neracionální, nesmyslné a normálnímu člověku nesrozumitelné hospodaření managementu ČSA vyvrcholilo v roce 2009, kdy dopravce vygeneroval rekordní ztrátu přes 3,5 mld. Kč. Došlo tedy k ukončení dálkových linek Airbusy A310 - bez náhrady a bez jakýchkoli pokusů o obnovení tras Airbusy A330 či Boeingy 767. V únoru 2009 bylo vyhlášeno výběrové řízení k určení nabyvatele většinového podílu ČSA. Přihlásily se čtyři zájemci: Air France-KLM, Aeroflot, Odien Group a Travel Service. V dubnu byly vyřazeny Odien Group a Aeroflot. V srpnu ze soutěže odstoupilo Air France-KLM. Travel Service nabídl za ČSA o měsíc později 1 mld. Kč. Vláda nabídku odmítla a privatizaci pozastavila. Majetek společnosti se neúměrně ztenčil a vyhlídky na zlepšení situace byly v nedohlednu. Novým prezidentem se stal Miroslav Dvořák, taktéž ředitel Letiště Praha.

Osinek, a. s. "v likvidaci"
Kromě výnosů z prodaného majetku získal management v roce 2010 nové finanční prostředky také od státní společnosti Osinek, a. s. „v likvidaci“. Jenže nebankovní úvěr ve výši 2,5 mld. Kč nebyly ČSA schopny splácet. Společnost Osinek, a. s. tedy postoupila pohledávku na Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR. 14. května téhož roku bylo právo hospodařit s pohledávkou převedeno na Ministerstvo financí ČR. Následně valná hromada Českých aerolinií rozhodla pro kapitalizaci úvěru, což znamenalo navýšení základního kapitálu na 5 235 510 tis. Kč a nesplacení této půjčky. Ministerstvo financí posléze přiznalo, že kapitalizace je státní podporou Českým aeroliniím. Případ začala vyšetřovat Evropská komise, základním argumentem v podkladech ministra financí Eduarda Janoty byl restrukturalizační plán, který měl EK dokázat, že finanční injekce bude využita efektivně k záchraně společnosti, a ne k jejímu zvýhodňování na trhu.

Český aeroholding
Management společnosti však zjistil, že situace je daleko vážnější. ČSA není schopno zachránit se vlastními silami. Musí být co nejrychleji privatizováno. Předtím je však potřeba pomoci aerolinii jiným způsobem. Za tímto účelem byl vytvořen Český aeroholding - holdingová společnost, do které se postupně začlenilo jak Letiště Praha, tak České aerolinie. Nejprve bylo z ČSA vyčleněno několik dceřiných společnosti, které následně ČAH odkoupil. Tak společnost získávala nové hotovostní prostředky pro přežití. Byly prodány i sloty na Heathrow. Za tento nesmyslný prodej vyinkasovalo ČSA 486 162 tis. Kč. Od té doby již České aerolinie nelétají do Velké Británie, což bylo fatální rozhodnutí, a muselo by se velmi dlouho hledat, která z tradičních evropských aerolinek lety do Velké Británie neprovozuje. Česká republika musí samozřejmě opět tvořit výjimku.

V listopadu 2010 stanul v čele společnosti Philippe Moreels. Byly rušeny další linky a rozprodán další majetek. Když nakonec  v roce 2012 zamířily do ČAH i samotné České aerolinie, stal se Aeroholding jejich většinovým akcionářem a nahradil tak Ministerstvo financí ČR. Ke konci roku 2012 vláda České republiky uložila Aeroholdingu připravit výběrové řízení pro vstup strategického investora do ČSA. Do března 2013 předložil závaznou nabídku pouze Korean Air. Za 44% podíl v ČSA zaplatil 67,5 milionu korun. 

V roce 2005 společnost zformulovala svou vizi: "ČSA chtějí být moderním, dynamicky se rozvíjejícím, nákladově optimalizovaným leteckým přepravcem, agresivně využívajícím podnikatelské příležitosti v oboru svého podnikání." Daří se dopravci danou vizi plnit? Realita vyznívá poněkud jinak.

Budoucnost?
V současnosti společnost vysávají i leasingové splátky za letouny. Při jednom z rozhovorů s Miroslavem Kůlou mu byla položena otázka, co měl začít konat Lašák a jeho management při příchodu do ČSA na začátku roku 2006. Kůla odpověděl, že ze všeho nejdřív se měl začít zbavovat letadel na leasing. Jenže oni se začali zbavovat i letadel ve vlastnictví firmy. Většina "civilizovaných" leteckých společností má ve svém vlastnictví alespoň třetinu své flotily, další třetinu na finanční leasing a poslední třetinu na operativní leasing. To se však o ČSA říci nedá.

Od května 2013 se stal součástí flotily Airbus A330-300, který je pronajatý od Korean Air a létá pouze na jediné lince - do Soulu. Kdysi patřilo spojení do New Yorku mezi 10 nejsilnějších tratí ČSA, takže spojení na americký kontinent potenciál má, alespoň sezónní, což lze spatřit u Delta Air Lines nebo u Air Transat.

A složení flotily ČSA? Poměrně nevyhovující. Airbusy A320 tedy budou prodány. Ale jaká bude jejich náhrada? Na krátké tratě má ČSA turbovrtulové ATR-42 a ATR-72. Jenže dopravci zoufale chybí proudové letouny na delší, méně vytížené linky. Lufthansa má Embraery 190, taktéž KLM nebo Alitalia, LOT má flotilu složenou z velké části z Embraerů 190 a 170. Iberia má CRJ-900 nebo CRJ-1000, Air France je na tom podobně. Austrian Airlines má Fokkery 70 a 100, Swiss má BAe-146. Příští rok má však vstoupit do provozu zbrusu nový Bombardier CSeries 100 a 300. Těmi nahradi například Air Baltic své Boeingy 737-300/-500 a Swiss své BAe-146. Nové a úsporné stomístné letouny by byly ideální pro takového dopravce, jako je ČSA. V případě, že společnost nezařadí do své flotily CSeries nebo jemu podobný typ (mimochodem CSeries má objednané i Korean Air), nemůže ČSA se svými starými ATR konkurovat rychlejším a novějším Embraerům či Bombardierům.

České aerolinie byly silný dopravce, který se v dobách největší slávy velmi přibližoval nejen evropskému, ale také světovému standardu. České aerolinie provozovaly spoustu dálkových linek. Zaměstnanci firmy byli loajální, měli zkušenosti v oboru, letectví byla jejich srdeční záležitost, přispívali k prospěchu firmy, ne ke svému prospěchu. Prezidenti Jakubše a Kůla vybudovali konkurenceschopného národního leteckého dopravce, který byl znám po celém světě. Management by si měl uvědomit aspekty leteckého odvětví a řídit se takovými vzory jako jsou Swiss nebo Finnair. Potom budou ČSA opět reprezentovat Českou republiku v zahraničí důstojně.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

The world is yours.

(DanielChony, 21. 8. 2021 11:57)

I came across an article that talks about the same thing but even more and when you go deeper.

pastillas

(JerryNes, 18. 8. 2021 11:47)

También la disfunción eréctil puede ser el resultado del cansancio considerable.

Exemple d introduction de dissertation

(BuyEssayOnline, 16. 8. 2021 21:39)

Exemple d introduction de dissertation .


Proceed to Order!!! https://blip.fm/stevenbody91


UYhjhgTDkJHVy

Plastation 5 со скидкой 30% не упусти свой шанс

(Edwardcor, 14. 8. 2021 16:15)

Хватит переплачивать и ждать!
Купи Plastation 5 со скидкой 30% уже сегодня.
Не усусти свой шайнс - предложение ограничено.
Все приставки в наличии, большой вибор аксесуаров.
https://cutt.ly/WQP5lIi

Как заблокировать инстаграм. Уничтожь бизнес конкурента или просто непорядочного человека в Instagram

(InstBlokCleno, 14. 8. 2021 14:33)

Оказываю услуги по полной блокировке instagram аккаунтов.
Аккаунт нельзя восстановить от слова вообще. При повторной регистрации прошлый ник написать нельзя.

Цена: от 250 $
Срок выполнения: от 5 часов до 7 дней.

Телеграмм для связи @xx556677
Гарант форума приветствуется.

Благодарю за внимание
_____________________
что значит забанить в инстаграме пользователя
как можно в инстаграмме закрыть профиль
где в инсте заблокированные люди

Как заблокировать инстаграм. Уничтожь бизнес конкурента или просто непорядочного человека в Instagram

(InstBlokCleno, 14. 8. 2021 12:55)

Оказываю услуги по полной блокировке instagram аккаунтов.
Аккаунт нельзя восстановить от слова вообще. При повторной регистрации прошлый ник написать нельзя.

Цена: от 250 $
Срок выполнения: от 5 часов до 7 дней.

Телеграмм для связи @xx556677
Гарант форума приветствуется.

Благодарю за внимание
_____________________
как узнать забанили ли меня в инстаграме
за что могут забанить в инстаграме
блокировка инстаграм за нарушение

Plastation 5 со скидкой 30% не упусти свой шанс

(Edwardcor, 11. 8. 2021 17:15)

Хватит переплачивать и ждать!
Купи Plastation 5 со скидкой 30% уже сегодня.
Не усусти свой шайнс - предложение ограничено.
Все приставки в наличии, большой вибор аксесуаров.
https://is.gd/eC9AAu

Custom dissertation chapter writing for hire gb

(BuyEssayOnline, 10. 8. 2021 22:18)

Custom dissertation chapter writing for hire gb .


Order NOW!!! https://images.google.iq/url?q=https://edubirdie.company


UYhjhgTDkJHVy

Free Guy Film Free Online HD REVIEW TRAILER [ENGLISH/ML]

(NelsonLal, 10. 8. 2021 8:49)

Free Guy full movie watch film
https://www.deviantart.com/anzortucaev15/art/Free-Guy-full-movie-watch-film-887897510
https://medium.com/@anzortucaev15/watch-free-guy-2021-online-movie-full-english-ml-787d701ba567
https://freeguyfullfree.tumblr.com/post/658696624537731072/watch-free-guy-online-english-movie
https://www.getrevue.co/profile/FreeGuywatchmovieonline
Free Guy Film Stream German Online Komplett Kostenlose
https://groups.google.com/g/free-guy-stream-deutsch-film-ganzer-online-2021/c/tGglXIf2fGE
https://www.deviantart.com/ivankrnilov/art/Free-Guy-Stream-Deutsch-Film-Ganzer-Online-2021-887893353
https://medium.com/@ivankrnilov/stream-hd-free-guy-2021-filme-tv-deutsch-online-kostenlose-komplett-cb7192f39113
https://freeguyfilmonline.tumblr.com/post/658693525097037824/free-guy-film-stream-german-online-komplett
Free Guy Eroe per gioco streaming completo film online italiano
https://groups.google.com/g/free-guy-eroe-per-gioco-film-streaming-completo-italiano/c/VhOL6Z-MLD8
https://www.deviantart.com/pearsomark2/art/Free-Guy-Eroe-per-gioco-film-streaming-ita-gratis-887886182
https://medium.com/@spbktv05/streaming-ita-jungle-cruise-2021-hd-f-i-l-m-completo-online-gratis-g-u-a-r-d-a-r-e-italiano-f8df1dc95d69
https://freeguyeroepergiocostreaming.tumblr.com/post/658687762317377536/free-guy-eroe-per-gioco-film-completo-streaming
Free Guy Film Streaming VF 2021 Regarder Complet
https://groups.google.com/g/free-guy-streaming-film-vf-franais-complet-gratuit/c/sAi88c-Wfl4
https://www.deviantart.com/quliyeveldar467/art/Free-Guy-Film-Streaming-HD-VF-Regarder-Online-887883246
https://medium.com/@freeguystreamingvf/hd-free-guy-2021-streaming-f-i-l-m-complet-online-gratuit-vf-fran%C3%A7ais-9348bf373570
https://freeguystreamingvf.tumblr.com/post/658685834403397632/free-guy-streaming-film-fran%C3%A7ais-2021-complet-vf
Free Guy Herói Improvável assistir filme online completas grátis
https://groups.google.com/g/free-guy-heri-improvvel-assistir-filme-online-completas-grtis/c/TWL1jk5lOr4
https://www.deviantart.com/zd123525/art/Free-Guy-Heroi-Improvavel-assistir-filme-online-HD-887875697
https://freeguyheroiimprovavelonline.tumblr.com/post/658676647407534081/free-guy-her%C3%B3i-improv%C3%A1vel-assistir-filme-completo
Free Guy ver gratis película online completas
https://groups.google.com/g/free-guy-ver-completas-gratis-pelcula-online/c/aTeGAj4DgYs
https://www.deviantart.com/elisejkornienkovv/art/Free-Guy-ver-pelicula-Online-Gratis-Espanol-887872341
https://medium.com/@elisejkornienkovv/hd-free-guy-2021-ver-p-e-l-i-c-u-l-a-online-gratis-espa%C3%B1ol-latino-98b605b18357
https://freeguyveronline.tumblr.com/post/658672822399500288/free-guy-ver-completas-gratis-pel%C3%ADcula-online

Professional home work writer service for mba

(BuyEssayOnline, 8. 8. 2021 13:02)

Professional home work writer service for mba .


Proceed to Order!!! https://web.stanford.edu/cgi-bin/redirect?dest=https://researchpaper.edu.pl


UYhjhgTDkJHVy

true crime story

(RichardFub, 7. 8. 2021 6:56)


A True Story of The Cocaine King, The Mob, DEA, FBI, and Fashion all in ‘70s Las Vegas

5 Stars!

This is the unbelievable true life story of the King of Cocaine in ‘70s Las Vegas was neither a drug lord or a street dealer.

He was a hip fashionista--a tailor to the stars and to the Mob.

Fabricating their clothes while at the same time smuggling tons of coke, AJ Pratt buddied up to everyone from Elvis Presley to Colombian drug kingpin Pablo Escobar to Infamous Gangsters like Lefty Rosenthal to Barry Seal.

Yet, he never spent a day in prison.

You know about those who are caught. Now read about the charismatic, coolest-guy-anyone-knew who got away, the one you’ve never heard of--until now.

"The Tailor" tells the story of the man who made the famous scarves for Elvis, Marilyn Monroe’s iconic dress in "The Misfits," the G-strings for the Folies Bergere, the classy suits for every goombah in Sin City, and the most original fashions of any designer of the era.

It’s said clothes make the man; but making clothes made AJ Pratt.

Discover the twists and turns of the incredible life of a man of fashion who found himself at the apex of the drug culture of the ‘70s.

“The Tailor" Available August 18th on Amazon kindle


This is a true story book, top historical fiction book, top historical fiction books 2021, top 10 memoirs, most highly reviewed books on amazon, highly reviewed book, highly reviewed, true crime trailer, true crime documentaries, true crime documentary, true crime, true crime stories, elvis presley, cocaines a hell of a drug gif, Las Vegas, Historical Las Vegas, real life breaking bad, Breaking bad, elvis presley suits, elvis presley jumpsuit, Folies Bergere, Marilyn Monroe, 1970s drug culture, Goodreads, Sin city, the misfits

Clothing

(LeslieNut, 5. 8. 2021 8:37)


A company with an excellent reputation and high quality service from the UAE since 2006.
Thanks to the enthusiasm, dedication and hard work of the entire team, the company is considered to be the trendsetter in the travel and tourism segment.
No matter where you would like to go, it guarantees safety and comfort throughout your stay.
https://fas.st/9SbFw

Sample resume for computer science lecturer

(BuyEssayOnline, 4. 8. 2021 22:21)

Sample resume for computer science lecturer .


Order NOW!!! https://gpsites.stream/story.php?title=the-best-side-of-edubirdie#discuss


UYhjhgTDkJHVy

Juju employer resume search

(BuyEssayOnline, 3. 8. 2021 12:56)

Juju employer resume search .


Proceed to Order!!! https://trade-britanica.trade/wiki/How_Essay_Writing_Service_can_Save_You_Time_Stress_and_Money


UYhjhgTDkJHVy

Unseasoned opus instead of adroit heart

(StronWax, 2. 8. 2021 7:57)

https://qps.ru/uDq7H https://gee.su/BFI6a https://clck.ru/WPjQh https://gee.su/CfE8l https://clck.ru/WPhxb https://gee.su/fiWTh https://cutt.us/gSKMN https://clck.ru/WPWYr https://qps.ru/wHxZS https://clck.ru/WPXjA https://clck.ru/WPiqZ https://cutt.us/LuKQq https://clck.ru/WPfHS https://clck.ru/WQ5h9 https://qps.ru/YUWFf https://clck.ru/WPYZR https://qps.ru/SxmLT https://clck.ru/WPgsb https://qps.ru/vnlYD https://qps.ru/sfGre
https://qps.ru/lWFGg https://qps.ru/zTZUM https://cutt.us/hSOxn https://gee.su/1t3sa https://qps.ru/2ZVHp https://clck.ru/WQ5N4 https://qps.ru/v1HTU https://clck.ru/WPXVC https://gee.su/Qzfd0 https://clck.ru/WPS8N https://gee.su/Tq6eb https://qps.ru/2TrA1 https://qps.ru/lLFHg https://clck.ru/WPiub https://clck.ru/WPaPM https://clck.ru/WPc93 https://gee.su/nXbh8 https://clck.ru/WPj3r https://gee.su/nYdCT https://clck.ru/WPTvf
https://qps.ru/52NKJ https://qps.ru/ZbBQM https://clck.ru/WQ2wC https://gee.su/P6Z2z https://qps.ru/8BsQn https://qps.ru/fptkw https://gee.su/nwXea https://gee.su/0ujr3 https://gee.su/WaKvr https://qps.ru/gCLxF https://gee.su/TR1uW https://qps.ru/KSjx6 https://qps.ru/sZT4O https://gee.su/oCSJM https://qps.ru/lW6bZ https://qps.ru/hwDkY https://gee.su/v6TGx https://gee.su/zTve6 https://gee.su/xg5sk https://gee.su/Fs153

Best cover letter editor sites for college

(BuyEssayOnline, 2. 8. 2021 4:05)

Best cover letter editor sites for college .


Proceed to Order!!! https://intensedebate.com/people/summerfowl5


UYhjhgTDkJHVy

Hoвoe oнлaйн Kaзuно - Бoнyc кaждoмy!

(Spinactiff, 2. 8. 2021 2:23)

Hoвoe oнлaйн Kaзuно - Бoнyc кaждoмy!
Рeгистрирyйся - зaбери свoй Бoнyс и игрaй.
нeoграничeный дeпoзит, и мoмeнтльный вывoд!
https://cahopsong.tk/help/?15561621856649

Shady artifact tailored good beforehand

(StronWax, 1. 8. 2021 13:44)

https://clck.ru/WPQAU https://qps.ru/D2RnI https://gee.su/SgeHC https://gee.su/IbdOK https://gee.su/4GZHv https://clck.ru/WPSBR https://qps.ru/SFAly https://qps.ru/l8G4E https://gee.su/DeMWG https://qps.ru/RFBcZ https://gee.su/mLPeT https://clck.ru/WPkrW https://gee.su/8Xw4v https://cutt.us/HdxWz https://qps.ru/OT6Mh https://gee.su/z1jg6 https://gee.su/PQ1uJ https://gee.su/QgprH https://qps.ru/iOsKn https://qps.ru/fcCJd
https://clck.ru/WPnak https://cutt.us/Pphcb https://gee.su/VNgHX https://clck.ru/WQ3vW https://clck.ru/WPdAh https://qps.ru/mqa3D https://qps.ru/v5qRr https://gee.su/zmCLJ https://gee.su/8S7zA https://clck.ru/WPjWq https://qps.ru/LUHsp https://clck.ru/WQ4m2 https://qps.ru/sIbA0 https://qps.ru/wgXHL https://qps.ru/plbKA https://gee.su/8Vx52 https://qps.ru/JBnOM https://qps.ru/tIqLN https://qps.ru/HomB0 https://qps.ru/sZBMq
https://clck.ru/WPvuf https://clck.ru/WPRty https://qps.ru/rDZSk https://qps.ru/WsgAU https://gee.su/CXVvb https://qps.ru/WSreh https://gee.su/pig00 https://gee.su/fkJ24 https://gee.su/13g4r https://gee.su/Vwsf8 https://qps.ru/QRyXe https://qps.ru/4jXLu https://qps.ru/hN07v https://qps.ru/He3rI https://qps.ru/CYUde https://gee.su/a04uh https://clck.ru/WQp4X https://gee.su/TSnBc https://clck.ru/WPe5K https://clck.ru/WPVwg

delicato fransk chokladtårta pris

(delicato fransk chokladtårta pris, 31. 7. 2021 13:47)


Post writing is also a excitement, if you be familiar with afterward you can write otherwise it is complex to write. delicato fransk chokladtårta pris teuhe.teswomango.com/map1.php

Drift artifact tailored honesty a possessions force

(StronWax, 31. 7. 2021 3:25)

https://cutt.us/Soemq https://qps.ru/17Qov https://gee.su/djDwe https://gee.su/67tiq https://clck.ru/WPSfR https://qps.ru/5Nelz https://qps.ru/o1nGD https://gee.su/y4nJA https://clck.ru/WPrzi https://qps.ru/vlfGj https://qps.ru/3IzS2 https://gee.su/SdDMT https://qps.ru/t3aT5 https://clck.ru/WPrLG https://gee.su/5GrHK https://gee.su/AybD6 https://qps.ru/W8YV7 https://qps.ru/Bisxm https://clck.ru/WPXVC https://clck.ru/WPqUs
https://qps.ru/jsx3J https://clck.ru/WPhLR https://qps.ru/5SIv8 https://gee.su/rfABT https://clck.ru/WPnWe https://qps.ru/yxhWC https://qps.ru/SKotO https://qps.ru/n8A6q https://gee.su/aN4w6 https://clck.ru/WQdPF https://qps.ru/CJEgM https://gee.su/OwAPf https://gee.su/1ANsT https://gee.su/Gy92u https://qps.ru/FG6R2 https://gee.su/qKXnC https://clck.ru/WQ9Gv https://gee.su/DBbmh https://clck.ru/WQ8L9 https://gee.su/XgIMR
https://clck.ru/WQ8NV https://gee.su/tQMb6 https://qps.ru/vi25M https://qps.ru/J9vc8 https://clck.ru/WQprd https://gee.su/sl0Uo https://qps.ru/RI1mS https://clck.ru/WPxQz https://clck.ru/WPPfW https://qps.ru/9Lm73 https://gee.su/5zKEx https://qps.ru/vK1Ek https://qps.ru/GYZtq https://clck.ru/WPWGt https://qps.ru/Uguye https://gee.su/aslku https://qps.ru/FQ8Dq https://clck.ru/WQ5kS https://gee.su/iFrjf https://gee.su/KaDJe


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70

následující »